طراحی دوزینگ پمپ با ظرفیت و فشار بالا

شرکت مجری : طرح و اندیشه پتروآزما - شیراز

AA79DD28-6064-41F6-9DB3-7B77BAFF5CEE Created with sketchtool.

دوزینگ پمپ‌ها یا پمپ‌های مترینگ ، گونه‌ای از پمپ‌های جابجایی مثبت‌اند که قادرند مقدار دقیقی از سیال را پمپاژ نمایند و به همین جهت به آن‌ها دوزینگ پمپ یا مترینگ پمپ گفته می‌شود. از آنجا که دبی پمپ‌هایی از قبیل سانتریفیوژ و روتاری بسته به فشار سیستم تغییر میکند، بنابراین هیچ یک از پمپ‌های مذکور نمی‌تواند به عنوان دوزینگ پمپ مورد استفاده قرار گیرند. در دوزینگ پمپ‌ها میزان دبی قابل تنظیم و کنترل بوده و دبی مستقل از فشار می‌باشد. این موضوع باعث گردیده است که این پمپ‌ها در فشارهای مختلف، دبی‌های نسبتاً ثابت و دقیق را پمپاژ کنند. هدف از اجرای این طرح، ابتدا شناخت انواع پمپ‌های دوزینگ بسته به مکانیزم عملکرد داخلی این نوع از پمپ‌ها و سپس امکان سنجی، طراحی و ساخت بهترین نوع قابل کاربرد برای تزریق در ظرفیت‌های بالا، فشار بالا و نیز مواد شیمیایی خورنده در رنج گستردهی از ویسکوزیته می‌باشد.

مهندسی مکانیک - مهندسی برق - مهندسی مواد - مهندسی شیمی

دکتر مهدی اسکروچی - عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، مدیرعامل شرکت دانش بنیان طرح و اندیشه پترو آزما (کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترای مهندسی شیمی)

شرکت طرح و اندیشه پترو آزما با فراهم آوردن مجموعه‌ای توانمند و پیشرو در زمینه ارائه محصولات و خدمات دانش بنیان در صنعت نفت و گاز، با تأکید بر دانش، تجربه و تخصص مدیران و پرسنل خود با همکاری جمعی از اعضاء هیات علمی و دانش آموختگان دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی شریف از سال 1392 پا به عرصه فعالیت نهاده تا بتواند با سرلوحه قراردادن تجارت سالم، رقابت سالم، مشتری مداری، رضایت سازمانی و تحول و نوآوری، خدمات ارزنده ای را به مشتریان خود ارائه نماید. این شرکت، خود را متعهد میداند که با تکیه بر دانش و تجربه مدیران و کارکنان خود و با استفاده از نیروهای مجرب، متخصص و کارآزموده در مسیر تبدیل دانش و فناوری‌هایی که بدانها دست یافته است، به عرصه‌ی تأمین محصولات و خدمات مورد نیاز صنعت نفت کشور گام نهاده و کلیه خدمات و محصولات خود را در بالاترین سطح ممکن و با بهترین کیفیت که منجر به رضایت مشتریان شود، ارائه نماید. شرکت طرح و اندیشه‌ی پترو آزما به منظور تحقق این امر از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود استفاده می‌نماید.

گالری پروژه