بهینه سازی وضعیت سیلوهای انبارش جو و مالت از طریق طراحی سیستم تهویه مناسب

شرکت مجری : بهنوش ایران - تهران

AA79DD28-6064-41F6-9DB3-7B77BAFF5CEE Created with sketchtool.


طراحی و اجرای سیستم تهویه و گردش هوا در داخل سیلوهای نگهداری جو و مالت در جهت بهینه سازی میزان رطوبت و دمای سیلوها در راستای افزایش راندمان

مهندسی شیمی – مهندسی مکانیک – صنایع غذایی – مهندسی هوافضا

مهندس شهاب شلتوکی - سرپرست تحقیق و توسعه شرکت (کارشناسی ارشد صنایع غذایی)

شرکت بهنوش ایران اولین و بزرگترین تولیدکننده ماءالشعیر در ایران است. این شرکت در سال 1345با نام «مالتای ایران» تأسیس شد و تنها کارخانه­‌ای بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تغییر محصول آبجوی خود به غیرالکلی و تغییر نام به «بهنوش ایران» تا سال‌های متمادی بدون رقیب در این عرصه فعالیت کرد و با تولیدات متنوع خود، تحولی بزرگ در صنعت نوشیدنی ایجاد کرد.
بهنوش با فرآوری طبیعی مالت، عدم استفاده از مواد نگهدارنده‌ و تجهیز آزمایشگاه‌های پیشرفته کنترل کیفی و تحقیقاتی توانسته است بالاترین استانداردهای ملی و بین‌المللی را دریافت کند ISO9001:2015، ISO22000:2005، ISO14001:2015، HACCP، FDA، نشانHALAL  وبخشی از استانداردهای دریافت شده است.

بهنوش با داشتن امکانات مورد نیاز برای فرآوری جو و تبدیل آن به مالت جو، از امتیازی منحصر به فرد در میان رقبای خود برخوردار است. این شرکت با 1 کارخانه و 1 خط تولید آبجو آغاز به کار کرد اما اکنون 9 کارخانه و 18 خط تولید انواع نوشیدنی در گستره ایران عزیز دارد.